Placering.
Hotel Margherita ligger i kvarteret Valtelline Valley i Livigno tæt på Livigno Ski Area og Valtlelina Skisportsområde. Af interessepunkter i regionen kan også nævnes Lagalb Skisportssted og Diavolezza Skisportssted.
Hotelfaciliteter.
Restauranten på Hotel Margherita serverer morgenmad, frokost og middag. dette hotel har også en snackbar/deli og en kaffebar/cafe. En bar/lounge er åben og har drikkevarer. Der tilbydes roomservice i et begrænset antal timer. Dette hotel serverer gratis morgenmadsbuffet. Fritidsfaciliteter omfatter en sauna og gratis cykler. Der er gratis trådløs internetadgang i fællesarealerne. Mod et tillægsgebyr tilbyder hotellet en lufthavnsbus tur/retur (efter anmodning). Parkering er gratis for gæster. Yderligere faciliteter på hotellet omfatter skiopbevaring, vaskeri og en have.
Gæsteværelser.
De 39 værelser på Hotel Margherita har pengeskab og gratis aviser. Badeværelserne har bruser, bidet og hårtørrer. Trådløs internetadgang er gratis. Ud over skrivebord har gæsteværelserne også telefon. Der er satellit-tv. Værelserne har også mørklægningsgardiner. Gæsterne kan anmode om massage på værelset, strygejern/strygebræt og allergivenligt sengetøj.
Bemærkninger og tillægsgebyrer:
Følgende tillægsgebyrer og deposita bliver opkrævet af hotellet, når servicen bruges eller ved ind- eller udtjekning.
Ovenstående liste er ikke udtømmende. Tillægsgebyrer og deposita inkluderer muligvis ikke skat og kan ændres uden varsel.
Den Danske Rejsegruppe / supersaver.dk er formidler af flybilletter på vegne af flyselskaberne. Vi sælger ikke rejser i vores eget navn.
![]() |
Subject
Body
|